Adobe FireFly – nowe narzędzie do tworzenia grafiki z wykorzystaniem AI

BY Iwona Napierała

W ostatnich miesiącach narzędzia i aplikacje oparte o sztuczną inteligencję podbijają wiele branż. 

Również w obszarze projektowania graficznego mamy już kilka różnych produktów takich jak DALL-E czy Midjourney. Najnowszym i być może przełomowym odkryciem okazuje się jednak produkt firmy Adobe.

Czym jest Adobe FireFly?

To narzędzie, które jest systemem opartym o sztuczną inteligencję i koncentruje się na tworzeniu różnego rodzaju grafik i obrazów w oparciu o zapytanie tekstowe. Obecnie na rynku dostępna jest wersja beta tego produktu, którą można testować po zgłoszeniu się na stronie producenta (obecnie zupełnie bezpłatnie) i utworzenie konta Adobe.

Jesteś ciekawy jako możesz wykorzystać narzędzia AI do swoich potrzeb?

Czym FireFly różni się od innych programów graficznych AI?

Oczywiście podstawowa zasada działania jest taka sama, jak w innych tego typu aplikacjach i polega na wygenerowaniu obrazu po wprowadzeniu zapytania tekstowego.

Różnic funkcjonalnych jest jednak wiele i jak mówią graficy, ten produkt w końcu ma funkcje, których brakowało wcześniejszym narzędziom. 

Przede wszystkim FireFly dysponuje rozbudowanym interfejsem, który pozwala twórcy nie tylko na wygenerowanie obrazu, ale rownież na późniejszą kontrolę nad nim. 

Wygenerowane grafiki można przesyłać do innych aplikacji, które pomagają w dalszej obróbce. Dodatkowo producenci mówią o tym, że nowa aplikacja daje twórcom możliwość generowania obrazów trójwymiarowych, animacji oraz edytowalnych wektorów. Użytkownik będzie również mógł po wygenerowaniu obrazu edytować wybrane jego fragmenty również poprzez dalsze zapytania tekstowe. 

grafik pracujący z Adobe Firefly

Dodatkowo w Adobe FireFly można tworzyć obrazy w oparciu o inne obrazy, aby upodobnić je do określonego stylu, może również do tego celu wykorzystywać grafiki trójwymiarowe oraz szkice. Artysta będzie mógł również sam szkolić AI na bazie dostarczonych przez siebie obrazów i grafik, co pozwoli na tworzenie spójnego i jednolitego stylistycznie layoutu np. dla kampanii reklamowej.

Do finalnego obrazu można dodawać wybrane elementy z bazy obiektów, zmieniać proporcje elementów grafiki, a także zwiększać rozdzielczość zdjęć. 

Główne Funkcje Adobe Firefly

Jednym z głównych zastosowań Adobe Firefly jest edycja obrazów. Oprogramowanie to oferuje kompleksowy zestaw narzędzi do retuszu, korekty kolorów, i manipulacji grafiką. Dzięki temu możesz doskonalić zdjęcia, usuwać niedoskonałości, a nawet całkowicie odmieniać obrazy.

Adobe Firefly umożliwia projektowanie także grafiki od podstaw. Niezależnie od tego, czy tworzysz plakaty, ulotki, banery reklamowe, czy materiały do mediów społecznościowych, to narzędzie dostarcza nieograniczone możliwości tworzenia efektownych projektów.

Jeśli zaś Twoja praca wymaga ilustracji wektorowych, Adobe Firefly jest idealnym wyborem. Dzięki obsłudze formatu wektorowego, możesz tworzyć grafikę, która zachowuje doskonałą jakość niezależnie od skali. Jest to niezwykle przydatne w przypadku projektów, które będą wykorzystywane na różnych nośnikach, od małych ikon po wielkie billboardy.

Adobe Firefly nie kończy się również tylko na statycznych obrazach. To również narzędzie do tworzenia animacji. Możesz stworzyć ruchome grafiki, które przykuwają uwagę i nadają Twoim projektom dodatkowego życia. To doskonały sposób na tworzenie interaktywnych prezentacji i efektownych reklam.

Dzięki integracji z Adobe Creative Cloud, Adobe Firefly umożliwia łatwą współpracę na projektach. Możesz tworzyć, udostępniać i współpracować nad projektami z innymi użytkownikami na całym świecie.

Dlaczego Warto Wypróbować Adobe Firefly?

Adobe Firefly to gwarancja profesjonalnej jakości. Dzięki zaawansowanym narzędziom i technologii, Twoje projekty będą prezentować się imponująco i przyciągać uwagę.

Jednym z największych atutów Adobe Firefly jest jego wszechstronność. Oprogramowanie to jest dostosowane do potrzeb zarówno początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Niezależnie od Twoich umiejętności, znajdziesz tu narzędzia do realizacji swoich pomysłów.

Choć Adobe Firefly oferuje zaawansowane funkcje, firma Adobe dostarcza liczne materiały edukacyjne i samouczki, które pomogą Ci opanować program. Niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania, z łatwością poznasz tajniki tego narzędzia.

Adobe słynie z doskonałego wsparcia technicznego. W razie problemów zawsze możesz liczyć na pomoc specjalistów.

A co z prawami autorskimi?

I w tym zakresie nowy produkt Adobe okazuje się na razie bezkonkurencyjny. Zgodnie z tym, co deklarują producenci narzędzie to będzie gwarantowało ochronę praw autorskich. Obecnie jest ono trenowane tylko na obrazach zawartych w galeriach Adobe Stock, na treściach, które mają otwartą licencje lub których licencja już wygasła. 

Docelowo usługi mają być zintegrowane z systemem o nazwie Content Authenticity Initiative. Adobe planuje opłacać artystów, którzy będą udostępniali swoje prace do szkolenia AI. 

Artysta będzie mógł również sam szkolić AI na bazie dostarczonych przez siebie obrazów i grafik, co pozwoli na tworzenie spójnego i jednolitego stylistycznie layoutu np. dla kampanii reklamowej. 

graficzka pracująca z Adobe Firefly

Co o tym myślimy?

Wydaje się, że to narzędzie w końcu odpowiada na wiele oczekiwań użytkowników i jest krokiem w dobrą stronę jeśli chodzi o ustanowienie standardów dotyczących korzystania przez sztuczną inteligencję z dzieł twórców. 

Odpowiednio wykorzystany może być ogromną pomocą w procesie tworzenia i przygotowywania grafik i obrazów do kampanii reklamowych. Nie ustajemy jednak w testach i będziemy się z Wami dzielić naszymi spostrzeżeniami.

Adobe Firefly – najczęściej zadawane pytania

Pytanie: Czym jest Adobe Firefly?

Odpowiedź: Adobe Firefly to nowe narzędzie do tworzenia grafiki, które wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) do generowania obrazów, efektów i innych elementów wizualnych.

Pytanie: Jakie są główne funkcje Adobe Firefly?

Odpowiedź: Adobe Firefly oferuje szereg funkcji, takich jak generowanie grafiki z opisów tekstowych, edycja obrazu przy użyciu AI, tworzenie unikalnych efektów wizualnych oraz integracja z innymi narzędziami Adobe.

Pytanie: Dla kogo przeznaczone jest narzędzie Adobe Firefly?

Odpowiedź: Adobe Firefly jest przeznaczone dla grafików, projektantów, marketerów i innych profesjonalistów, którzy chcą szybko i efektywnie tworzyć atrakcyjne wizualnie materiały przy wsparciu sztucznej inteligencji.

Pytanie: Jak działa generowanie grafiki z opisów tekstowych w Adobe Firefly?

Odpowiedź: W Adobe Firefly można wpisać opis tekstowy, a narzędzie za pomocą AI wygeneruje grafikę na podstawie tego opisu. Umożliwia to tworzenie unikalnych obrazów, które idealnie pasują do określonych potrzeb.

Pytanie: Czy Adobe Firefly jest łatwe w obsłudze?

Odpowiedź: Tak, Adobe Firefly zostało zaprojektowane tak, aby być intuicyjne i łatwe w obsłudze, nawet dla osób, które nie mają zaawansowanej wiedzy technicznej.

Iwona Napierała

Zainteresował Cię ten temat i chciałbyś porozmawiać o podobnych działaniach w Twojej firmie?

Wypełnij formularz i umów się na 30-minutową, bezpłatną rozmowę strategiczną!

    Dziękujemy za wypełnienie formularza!

    Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, by umówić zakres i termin spotkania. Na tej podstawie dobierzemy eksperta, który poprowadzi konsultacje.

    Życzymy udanego dnia :) zespół Neon Shake