Czy potrzebujesz konsultacji marketingowej?

BY Iwona Napierała

Nie masz w swojej organizacji działu marketingu, a potrzebujesz rozpocząć działania reklamowe? A może masz taki zespół, jednak na waszej drodze pojawił się problem, który wydaje się niemożliwy do rozwiązania? W takiej sytuacji z pomocą może przyjść konsultacja marketingowa. 

Jak pokazuje nasze doświadczenie, czasem nawet półgodzinna rozmowa z pracownikiem agencji reklamowej może pomoc w rozwiązaniu problemu, z który mierzycie się od wielu dni. Ekspert ma możliwość spojrzenia na sprawę z innej perspektywy i wsparcia swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy z innymi klientami. 

Czy Twoja firma potrafi w marketing?

Duże korporacje często posiadają oddzielne działy marketingu z wykwalifikowanymi specjalistami, którzy opracowują strategie, prowadzą badania rynku, tworzą kampanie reklamowe itp. Nie oznacza to jednak, że zespoły te są w pełni samodzielne i samowystarczalne.

Mniejsze organizacje natomiast, zwłaszcza te nowo powstałe lub lokalne przedsiębiorstwa, mogą mieć ograniczone zasoby, co może utrudnić im prowadzenie skutecznych działań marketingowych. W takich przypadkach firmy często decydują się na korzystanie z usług agencji marketingowych lub freelancerów, którzy pomagają im w opracowywaniu i realizacji strategii marketingowych, czy też udzielają konsultacji.

Dlaczego warto rozważyć konsultację marketingową z zewnętrzną agencją?

Pomoc agencji reklamowej w postaci konsultacji marketingowej może okazać się wartościowa pod wieloma względami. Nowe spojrzenie na określony temat, projekt, czy też problem, oczami doświadczonych ekspertów może wygenerować świeże rozwiązania i zdecydowanie przyśpieszyć dalsze prace. Agencje marketingowe posiadają ekspertów z różnych dziedzin marketingu. Mają dostęp do najnowszych trendów i strategii, które pomagają firmom utrzymać się na czele zmieniającego się rynku. W ten sposób będą w stanie spojrzeć na temat profesjonalnym okiem z innej perspektywy. Czasem nawet krótka rozmowa telefoniczna pomaga w pozyskaniu nowych pomysłów na dalsze procedowanie tematu. 

Konsultanci często zwiększają wydajność poprzez usprawnianie procesów, wdrażanie lepszych narzędzi i optymalizację działań, poprawiając w ten sposób ogólną produktywność. Koncentrują się oni przede wszystkim na mierzalnych celach i wskaźnikach, umożliwiając firmie skuteczniejsze śledzenie postępów, zapewniając, że działania marketingowe przynoszą wymierne rezultaty.

Korzyścią tej usługi jest również kwestia finansowa, ponieważ krótka, jednorazowa konsultacja, która pomoże rozwiązać bieżące problemy, jest dużo bardziej efektywna kosztowo niż podejmowanie stałej współpracy z agencją, jeśli na codzień nie potrzebujemy takiego wsparcia. Usługi konsultingowe mogą być bardziej opłacalne, zwłaszcza dla rozwijających się firm, ponieważ zapewniają wiedzę specjalistyczną bez ciągłych wydatków związanych z utrzymaniem dużego działu lub stałej współpracy.

Ogólnie rzecz biorąc, konsultacje marketingowe mogą przynieść firmie znaczne korzyści, zapewniając strategiczne wytyczne, specjalistyczną wiedzę i przewagę konkurencyjną na rynku.

Chcesz umówić się na konsultację  marketingową?

Konsultacja telefoniczna z Neon Shake – co oferujemy?

W ramach odpowiedzi na potrzeby firm w Neon Shake przygotowaliśmy ofertę 30-minutowej rozmowy z doświadczonym ekspertem, w czasie której klient może omówić bieżące problemy, czy też skonsultować przygotowaną strategię.

W czasie spotkania za pośrednictwem video lub podczas rozmowy telefonicznej możemy omówić wasze cele, strategie i wyzwania marketingowe. Możemy pomóc z określeniem budżetu, celów dla działań, doborem podwykonawców itp. 

To forma bezpośredniej interakcji, która pozwala na dogłębne zrozumienie sytuacji firmy, ale przede wszystkim ma za zadanie szybko i skutecznie pomóc w rozwiązaniu bieżący problemów.

Inne formy współpracy w ramach konsultacji marketingowej

Jeśli klient potrzebuje bardziej kompleksowego wsparcia można rozważyć wykupienia dodatkowych godzin, które mogą być kontynuacją rozmowy, ale również przybierać inne formy:

 • Audyt marketingowy – zewnętrzni specjaliści przeprowadzają kompleksową analizę obecnych działań marketingowych firmy, wskazując mocne strony, obszary do poprawy i konkretne sugestie na przyszłość
 • Szkolenia i warsztaty – konsultanci prowadzą szkolenia i warsztaty dla zespołów pracowniczych, które pomagają w zrozumieniu nowych trendów marketingowych, narzędzi i strategii.
 • Konsultacje w formie e-booków, webinarów lub kursów – konsultanci mogą również tworzą treści w formie e-booków, webinarów lub kursów online, które są dostępne dla klientów w celu samodzielnego zdobycia wiedzy.
 • Projekty specjalne – agencje reklamowe mogą również pracować nad konkretnymi projektami marketingowymi, takimi jak kampanie reklamowe, opracowanie strategii SEO lub rebranding firmy.

Niezależnie od przyjętej formy konsultacje marketingowe są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta i pomagają firmom osiągnąć swoje cele biznesowe, wyprzedzić konkurencję oraz zbudować silną markę na rynku.

Przed jakimi błędami ochroni Cię konsultacja marketingowa? 

Niedoświadczone organizacje często popełniają błędy w swoich działaniach marketingowych ze względu na brak doświadczenia i wiedzy, a których mogliby uniknąć zwracające się do zewnętrznego partnera. Nieodpowiednio prowadzone działania marketingowe wiążą się przede wszystkim z:

 • brakiem zrozumienia rynku oraz brakiem analizy konkurencji
 • niewłaściwym targetowanie klientów
 • nieefektywnym wykorzystaniem potencjału mediów społecznościowych
 • brakiem spójności w komunikacji marki
 • niewłaściwym budżetowaniem 
 • problemami z kreatywnością i innowacyjnością
 • nieodpowiednią analizą danych

Dlatego też tak często firmy decydują się na współpracę z agencjami marketingowymi lub konsultantami, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i wiedzę. Takie partnerstwo może pomóc firmom unikać błędów, tworzyć skuteczne strategie marketingowe oraz szybko reagować na zmieniające się warunki na rynku. Dzięki wsparciu doświadczonych profesjonalistów, organizacje mogą skutecznie zbudować swoją markę i zwiększyć swoją obecność na rynku.

Z jakimi pytaniami mogę przyjść na konsultację?

Ze wszystkimi. Jeśli tylko Twoje zapytanie dotyczy marketingu i reklamy oczywiście. Oto przykładowe pytania:

 • Czy mój budżet marketingowy jest wystarczający do realizacji celów? 
 • Czy key visual jest dobrze zaprojektowany?
 • Myślę o rebrandingu mojej marki. Od czego zacząć? 
 • Czy moja strona internetowa jest odpowiednio zoptymalizowana pod kątem SEO?
 • Czy w mojej branży sprawdzi się influencer marketing? 
 • Czy moja firma potrzebuje konta na TikToku?
 • Jak mogę wykorzystać
 • AI w prowadzeniu marketingu mojej firmy?
 • Myślę o płatnych kampaniach w social mediach. Od jakiego budżetu zacząć?
 • Jak najlepiej rozdysponować
 •  mój budżet reklamowy?
 • Jakie trendy w branży marketingowej mogę wykorzystać, aby osiągnąć przewag konkurencyjną?
 • Jakie dotrzeć do mojej grupy docelowej?

Podsumowanie

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, niezależnie od tego, czy jesteś małą firmą czy dużą korporacją, marketing odgrywa kluczową rolę. Skorzystanie z porady agencji marketingowej może być kluczowym elementem, który pozwoli twojej firmie odnieść sukces i osiągnąć stabilność finansową. Dzięki nim, Twoja firma może skupić się na tym, co robi najlepiej, podczas gdy eksperci marketingowi zajmują się resztą. To nie tylko oszczędność finansowa, ale również inwestycja w przyszłość firmy.

Iwona Napierała

Zainteresował Cię ten temat i chciałbyś porozmawiać o podobnych działaniach w Twojej firmie?

Wypełnij formularz i umów się na 30-minutową, bezpłatną rozmowę strategiczną!

  Dziękujemy za wypełnienie formularza!

  Wkrótce skontaktujemy się z Tobą, by umówić zakres i termin spotkania. Na tej podstawie dobierzemy eksperta, który poprowadzi konsultacje.

  Życzymy udanego dnia :) zespół Neon Shake